Neden Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

DerDieDasWelt

Danışmanlık hizmetleri, kariyer ve iş hayatında başarılı olmak isteyenler için son derece önemli ve değerli bir kaynaktır. Özellikle Almanya’da tıp sektöründe yer almak isteyen doktorlar, diş hekimleri ve hemşireler için doğru yönlendirmelerle ilerlemek oldukça kritik bir adımdır. Bu aşamada danışmanlık hizmeti veren firmalar da oldukça önem teşkil ediyorlar. Fakat her birinin işleyişi farklı. Hangi hizmetler sizin için faydalı olur? Bir danışmanlık hizmeti içerisinde neler yer almalı? Neden DerDieDasWelt’i seçmelisiniz? Hazırsanız bu içeriğimizde bunlardan bahsedeceğiz.

Başlamadan önce ufak bir hatırlatma yapalım. Burada yazanlar sürecin en başından en sonuna kadar olması gerekenler üzerine inşa edildi. Yani “Ben Almanya’da sağlık sektöründe çalışmak istiyorum!” dediğiniz andan Almanya’ya yerleşmenize kadar olan süreç baz alındı.

Güvenilirlik Çok Önemli

Almanya, sağlık sektöründe kariyer yapmak için son derece cazip bir ülkedir. Modern tıbbi altyapısı, ileri teknolojisi ve nitelikli sağlık personeli ihtiyacıyla, Almanya sağlık çalışanları için pek çok fırsat sunmaktadır. Ancak dil bilmeme ve hukuki konulardaki karmaşıklıklar nedeniyle, Almanya’da kariyer yapmak zorlayıcı olabilir.

Bu zorlukların ortadan kaldırılması için bir danışmanlık hizmeti almak aslında en mantıklı karar. Fakat bunu doğru bir şekilde yapan, sürecin başından sonuna kadar arkanızda duran firmalarla yapmak çok önemli. Hele ki dolandırıcılık faaliyetlerinin çok arttığı bir dönemde oldukça dikkat etmelisiniz. Bu nedenle hizmet alacağınız firmayı seçerken ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey firmanın güvenirliliği.

Danışmanlık konusunda hizmet alacağınız firmanın geçmişinde bu işlerin altından başarıyla kalkması çok önemli. Yani size gerçek kişilerin referans olması gerekir. Çünkü bu kişilerin yaşamış olduğu tecrübeler sizin için yol gösterici olacaktır. Danışmanlık hizmeti almadan önce DerDieDasWelt YouTube kanalını gözden geçirmenizde fayda var. Çünkü burada hali hazırda bu süreci tamamlayan ya da süreçleri aktif bir şekilde devam eden danışanlarımızın yaşamış oldukları tecrübeleri aktardığı birçok video bulabilirsiniz.

neden danışmanlık hizmeti almalıyım blog

Önce Eksiklikleri Belirleyin

Almanya’da kariyer yapma konusunda hevesliyseniz önce kendinizde olan eksikliklere bir göz atın. Örneğin Almanca bilmiyorsanız Almanca dil eğitiminizi tamamlamanız gerekir. Genel Almanca eğitimini A1 kurunu tamamlayıp bitiremezsiniz. B2 seviyesine gelene kadar Almancanızı geliştirmeniz gerekiyor. DerDieDasWelt’in Genel Almanca eğitimlerinden yararlanarak bu süreci rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Online dersler sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun bu eğitimlerden yararlanabilirsiniz. Kaçırdığım dersler olursa ne yapacağım diye düşünmeyin. Derslerimiz kayıt altına alındığı için sürecinizi eksiksiz olarak tamamlamış olacaksınız. Böylelikle sürecin en başında, belki de en önemli kısmını yani dil kısmını halletmiş olacaksınız.

Denklik Danışmanlığı Nasıl İlerliyor?

Almanca kısmını tamamladınız fakat her şey burada bitmiyor. Çünkü Almanya’da çalışabilmek için bir denklik almanız gerekiyor. İlk olarak Sınavsız Denklik Analizinizi yapıyoruz. Size vereceğimiz Sınavsız Denklik Analizi raporunda neyin eksik ya da hatalı olduğunu maddeler halinde sizlere sunuyoruz. Sınavsız denklik analizi aslında işlerinizi oldukça kolaylaştırabilecek bir sistem. Çünkü size sunulacak rapor detaylı tarama işlemlerinden sonra hazırlanıyor. Bu da size zamandan oldukça kazandırıyor.

Eğer ki süreci sınavsız bir şekilde halledebilecekseniz o zaman yolumuz biraz daha kağıt işlemlerine kalıyor. Ama hiç merak etmeyin, çünkü bu yorucu ve sıkıcı bürokratik işlemlerin tamamında size bizzat yardımcı olarak yükünüzü ve stresinizi azaltıyoruz.

FPS Sınavına mı Girmek İstiyorsunuz?

FSP eğitimlerini de DerDieDasWelt çatısı altında sizlere sunuyoruz. “Hekimden hekime medikal Almanca” mottosuyla çıktığımız yolda sıradan Almanca öğretmenlerinden değil meslektaşlarınızdan eğitim alıyorsunuz. Bunu self-learning sistemi ile de destekliyoruz. Ama işin en güzel yanı simülasyon kısmında. Çünkü 1-2 simülasyonla süreci geçiştirmiyoruz. Danışmanlık hizmeti alan öğrencilerimizin FSP sınavında maksimum performans sergilemelerini istediğimiz için tam 12 farklı senaryo üzerinden simülasyon çalışması yapıyoruz. Bu sayede sınavda eksik kaldığınız bir kısım olmuyor.

Bu arada FSP’ye giren adayların sınav sonuçlarında bazen Alman hükumeti tarafından olumsuz sonuçlar verilebiliyor. Fakat bu noktada da danışanlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Hukuki Danışmanlık hizmetimiz sayesinde tek başınıza halledemeyeceğiniz kadar karışık olan Alman hukuk sisteminin getirmiş olduğu bürokratik işlemleri hukuk danışmanlarımız sizin için hallediyorlar. Bu süreçte siz de arkanıza yaslanarak keyifle sürecin bitmesini bekliyorsunuz.

Denklik alabilmek için girdiğiniz FSP sınavını, belki de bu yolda karşınıza çıkan engelleri de atlattıktan sonra evrak işlerinin yolunu tutuyoruz.

çeviri hizmetleri çok kritik

Çeviri Hizmetleri Çok Kritik!

Almanca öğrenen herkes tabi belirli bir seviyeye kadar Almanca bilgisine hakim oluyor. Fakat süreç içerisinde sizden istenen belgelerin Almanca diline çevrilmesi çok kritik. Ve bunun gayet profesyonel bir şekilde yapılması da şart. Almanya’nın ağır bürokratik dili ve süreci tahmin ettiğinizden çok daha zorlayıcı olabiliyor. Yine bu noktada danışmanlık hizmeti almak hatta çeviri hizmeti almak çok daha mantıklı bir seçenek oluyor.

Okuldan aldığınız diplomadan tutun da curriculum’a kadar birçok belgeyi hatasız ve eksiksiz bir şekilde çevirmeniz gerekiyor. DerDieDasWelt’in çeviri ekibi bu süreci sizin için tamamlıyor. Belge çevirisi deyip geçmeyin, çünkü Almanya’da işler sandığınızdan daha farklı ilerliyor. Örneğin, sadece medikal Almanca çeviri yapılmaması durumunda bile belgeleriniz reddedilebiliyor. Ya da göndermiş olduğunuz bir evraka daha sonradan ek yapmak size olan güvenin sarsılmasına neden oluyor. Bu aşamada çeviri ekibimiz hangi eyaletin hangi belgeleri, hangi formatta istediğini bildiği için işlemlerinizi bir kerede tamamlıyoruz. Dolayısıyla danışmanlık hizmeti alan tüm danışanlarımızın evraklarını bizzat kendimiz gerekli yerlere doğru ve güvenli bir şekilde teslim ediyoruz.

Sorularınıza Cevap Alabilirsiniz

Bu süreç içerisinde birçok aşamada danışmanlık hizmeti veren yerde “sorulara cevap alamama” durumu söz konusu oluyor. Fakar DerDieDasWelt kalitesini burada da fark ettiriyor. Danışmanlık hizmeti almaya başladığınızdan itibaren size bir Slack kanalı açarak buradan 24 saat (iş günlerinde) sizlere yardımcı oluyoruz. Evrakların durumu, sürecin aşamaları gibi aklınıza gelebilecek birçok soruya buradan yanıt alabiliyorsunuz. Yani bize ulaşamama gibi bir durum söz konusu olmuyor.

Hatta bunlara ek olarak sizinle aynı süreci yaşayan ya da daha önce yaşamış olanlarla da birebir iletişime geçerek yalnız olmadığınızı görebiliyorsunuz. Fakat bu sizi yanıltmasın çünkü her adayımız için farklı süreç işleyişleri söz konusu. Yani DerDieDasWelt bünyesinden danışmanlık hizmeti alan herkesin süreci diğerinden farklı bir şekilde evrilebiliyor.

iş başvuruları

İş Bulma Garantisi Var mı?

Danışmanlık hizmeti almaya karar verdiğiniz andan itibaren yanınızda olan DerDieDasWelt iş bulma sürecinde de sizi yalnız bırakmıyor. Çünkü Almanya’da işler Türkiye’dekinden biraz daha farklı. Burada çalışmak için sizin atanmadan bir yere iş başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Bu noktada da iş mülakatları oldukça önemli bir yer arz ediyor. Biz de DerDieDasWelt olarak GetYourJob ekibimizle beraber sizleri önce iş mülakatlarına hazırlıyoruz, ardından da iş başvurularınızı bizzat biz yapıyoruz.

Burayı biraz daha detaylandırmak faydalı olacaktır. Bildiğiniz üzere bir iş mülakatında söylediğiniz sözden yaptığınız vücut hareketine kadar birçok şey karşı tarafın karar vermesinde önemli bir rol oynuyor. Bunu bildiğimiz için danışmanlık hizmeti alan danışanlarımıza öncelikle bu aşamalarda ne yapmaları, vücut dillerini nasıl kullanmaları gerektiğini öğretiyoruz. Ardından da bunlarla ilgili iş mülakatı simülasyonları gerçekleştiriyoruz. Bu sayede iş görüşmesinden olabildiğince iyi bir performans sergilemenizi sağlıyoruz.

Tüm bunlar olurken bir yandan da Almanya’da bulunan eyaletleri beraber inceliyor ve size uygun olan iş fırsatlarını ortaya çıkarıyoruz. Çıkarmış olduğumuz listede bulunan yerlere iş başvurularınızı bizzat biz yapıyoruz. Fakat bu noktada çok önemli bir durum söz konusu. O da motivasyon mektupları. Sadece bir motivasyon mektubu hazırlamak yerine başvuru yaptığınız yere uygun olarak motivasyon mektuplarını da beraber hazırlıyoruz. Yani kopyala yapıştır mantığından çok kuruma özel bir strateji belirliyoruz. Ve en sonunda sizi kabul edildiğiniz kuruma da yerleştiriyoruz.

Bu arada bu sürecin en güzel kısmı aslında siz Türkiye’de var olan işinizde çalışmaya devam ederken biz Almanya’da sizin yerinize kariyerinizi bizzat inşa ediyoruz. Bu sayede herhangi bir maddi kayba da uğramıyorsunuz.

Başından Sonuna Kadar

Fark ettiyseniz DerDieDasWelt’in danışmanlık hizmeti oldukça kapsamlı. Sürecin en başından sonuna kadar her daim yanınızda. Çünkü almış olduğunuz kariyer kararı oldukça ciddi bir karar ve bu karar saygı duyarak tüm süreci profesyonel ekiplerimizle birlikte yönetiyoruz. Her birim kendi içerisinde alanında uzman kişileri barındırdığından dolayı neye ihtiyacınız olduğunu, neyin eksik ya da hatalı olduğunu çok öncesinden tespit ederek süreci mümkün olan en kısa sürede tamamlayabiliyoruz.

Yorum yapın