Almanya’da Çalışma

Yeni bir iş arıyorsunuz ve başvuru sürecinde destek ihtiyacınız mı var?

Doğru işi bulmaktan maaş görüşmelerine kadar Gülru ERKMEN HUJARA tamamen yanınızda.

Özgeçmişinizi ve Ön Yazınızı Hazırlama

Her iş piyasasının kendi özel gereksinimleri ve (bazen yazılı olmayan) kuralları vardır. Belki şimdiye kadar başvurularınız başarılı olmadı, oysa deneyim ve beceri setiniz işe oldukça uyuyor olabilir mi? Ya da şu anda başvuru sürecine başlıyorsunuz ve belgelerinizin sadece tüm resmi gereksinimleri karşıladığından emin olmak istiyor musunuz?

Size, Almanya pazarının ihtiyaçlarına uygun, ikna edici ve otantik bir CV ve özgeçmiş hazırlamanıza yardımcı oluyorum.

Mülakat Simülasyonu

Yakında bir mülakatınız var ve ciddiye almadan önce bir test yapmak mı istiyorsunuz? Ya da hayalindeki pozisyon için nihayet bir mülakata davet edildiğinizde hazırlıklı olmak mı istiyorsunuz? İlgili bir sektördeki üst düzey bir yönetici ile gerçekçi bir mülakat simülasyonu düzenliyoruz.

İK Müdürü ve Departman Başkanı olarak sizi 45 dakika mülakat edeceğiz ve ardından geri bildirimimizi vereceğiz. Güçlü yönlerinizi ve gelişim alanlarınızı belirleriz ve gerektiğinde size ek koçluk oturumlarında veya daha derinlemesine başvuru eğitimlerinde destek olurum (bkz. Kişisel Hikaye Anlatımı).

Kişisel Hikaye Anlatımı

İK Müdürü ve Departman Başkanı olarak sizi 45 dakika mülakat edeceğiz ve ardından geri bildirimimizi vereceğiz. Güçlü yönlerinizi ve gelişim alanlarınızı belirleriz ve gerektiğinde size ek koçluk oturumlarında veya daha derinlemesine başvuru eğitimlerinde destek olurum (bkz. Kişisel Hikaye Anlatımı).

İş Başvurusu Hazırlık Dersleri

Çalışmak için kabul edilen klinik ve hastaneler arasından sizin ve ailenizin beklentileri değerlendirilerek en uygun olanı seçilir, akreditasyon süreciniz için zorunlu eğitim programınız ve dersleriniz için gerekli planlama yapılır. Böylelikle sizin adınıza işvereniniz ile mutabık kalınarak akreditasyon sürecinizin sorunsuz yürüyebilmesi sağlanır.

Vize Süreci ve Almanya’ya Taşınma

DerDieDasWelt vize ekibi, vize başvurularınızı ve gerekli başvuru dosyasını sizin için tamamlar. Sadece Almanya’ya taşınma sürecinizde değil, taşındıktan sonra halledilmesi gereken ikamet, banka hesabı ve sigorta gibi konularda da size rehberlik etmeye devam eder. DerDieDasWelt bünyesindeki stratejik ortağımız Libelle, tüm süreciniz boyunca yapay zeka tabanlı algoritması ile Almanca dil gelişiminizi her seviyede takip eder ve sınavlara en mükemmel şekilde hazırlanmanızı sağlar.

Whitman Co. – Uzmanlardan Oluşan Bir Ekiple İş Bulma

Gerekli belgeler ve doğru formatlar hakkında uzman danışmanlarımız sizi bilgilendirecektir. Belgeleriniz Türkiye’den Berlin Ofisimize özel kurye ile ulaştırılır, Almanya’da anlaşmalı noterimizde “aslının aynı” kopyaları oluşturulur ve tıbbi yeminli tercümeleri tamamlandıktan sonra denklik başvurunuz yapılır.

İş Başvurularının Takibi ve Koordinasyonu

DerDieDasWelt bünyesindeki stratejik ortağınız GetYourJob ekibi, sizin için tüm iş başvuru sürecini üstlenir ve sizi iş görüşmesine en mükemmel şekilde hazırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğer bir hekimseniz, sizi Almanya’nın 16 eyaletine yayılmış onlarca klinik ve hastane ağına dahil ediyoruz. Bunu yaparken uzman iş başvuru ekibimiz sizin için tüm motivasyon mektuplarınızı, CV’lerinizi vb. başvuru için gerekli belgelerin hepsini hazırlar. Daha sonra bilgilerinizi bu klinik ve hastanelere iletir. Ekibimiz geri dönüşler, istenen ek belgeler ve Almanca tüm mail trafiği ile ilgilenir.

Ekibimiz tarafından size özel yapılan tüm iş başvuruları dosyanıza kaydedilir. Ve başvurularınızdaki her değişiklik size vereceğimiz interaktif harita linkinde görüntülenecektir. Almanya genelinde hangi hastanelere, hangi tarihte, hangi branşta, günlük olarak yapılan başvuruları ve yapılan geri dönüşleri bu harita üzerinden takip edebilirsiniz.

Evet, evli veya çocuklu olanlar ailelerini/çocuklarını yanlarına alabilirler. Bir iş bulduktan ve denklik aldıktan sonra yasal olarak aileniz için oturma izni talep edebilirsiniz.

Almanya 16 eyaletten oluşan federal bir ülkedir Bu nedenle çalışma koşulları eyaletten eyalete biraz farklılık gösterebilse dahi, tam denklikle çalışmaya başlamış bir uzman doktor aylık ortalama 5000 € ile 6000 € arasında, bir hemşire ise aylık ortalama 3000 € ile 4000 € arasında brüt gelir elde etmektedir. Buradaki ücret çalışmış olduğunuz kliniğe, pozisyona ve çalışma saatlerine göre değişiklik gösterebilir. Almanya’da doktor ve hemşirelerin çalışma koşulları ülkemize kıyasla oldukça rahat sayılabilir.

Yaş sınırı olmamakla birlikte 50 yaşın altında olmak denklik ve iş bulma sürecini kolaylaştırmaktadır.

Kayıt ol butonundan bilgilerinizi girip formu doldurduktan sonra size en geç 3 (üç) iş günü içerisinde geri dönüş yaparız.

Türkiye ve Almanya’dan farklı işbirliklerimizle hem çeviri hizmeti, hem sigorta hem de Almanca/FSP kursu hizmetlerini tek çatı altında sizin için en uygun ve en hızlı şekilde sağlıyoruz.